DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Obraná dědina - výstav. obr. dědiny

 

Zde najdete radu o výstavbě obrané děďinky

Na žiadosť jedného s našich hráčov sem pridávam malý výťažok z mojich skúseností kombinovaný s mnohými vláknami na DK. Táto téma bude zameraná na výstavbu dedinky, pomocou ktorej by ste sa mali ubrániť väčšine útokov.

V prvom rade musím povedať, že obranné vojsko v dedinke nemá žiadnu priamu ani nepriamu úmeru ku bodovej hodnosti vašej dedinky. Vojsko v dedinke má byť zamerané na to aké máte vy ako hráč okolie, nepriateľov.

Ďaľšia záležitosť ktorá obmedzuje efektívnu obranu dedinky je sélsky dvor. Pri výstavbe dedinky na plný počet bodov -
12154 (dúfam, že to je dobre :D) je zbytočne zaplnený sélsky dvor hlúposťami. Preto môžete vidieť u mnohých hráčov, že ich dedinka nie je postavená na maximum bodov ale len na 9000 poprípade 10 000 či 11 000. V obrannej dedinke nemá zmysel staviať napríklad stajne a dieľnu. Či postavíte tržisko na max. level je už na vás. Samozrejmosťou v každej vašej dedinke je v neskorších fázach hry stupeň hradby na lvl. 20 a v týchto obdobiach na začiatku sveta lvl. hradieb na čo najvyššom možnom stupni.

Ale podme už k akým takým číslam. Ako som písal. Výstavba vašej obrannej dedinky záleží vskutku na vašom okolí. Ak ste sa dostali do fázy hry, že sa stretávate so seberovným hráčom, tak sa musíte zameriať aj na stavbu obranných jednotiek. Na začiatku si musíte zistiť akú armádu daný útočník kombinuje. Ak posiala viac sekier, tak je dobré staviať viac šermiarov. Ak posiela viac LK, tak je dobré staviať viac kopii.

Dám sem jednoduchý príklad. Ak hráč má útočnú dedinku zloženú z 12 000 sekier a 1000 LK, tak vám stačí mať v dedinke 14 000 šermiarov a 2000 kopii. Z vašej armády vám ubudne minimum. Ak útočník útočí naopak s 3500 LK a 2000 sekerníkmi preferujte naopak kopie. V tomto prípade by som stavial v pomere 10 000 kopijníkov a 6000 šermiarov.

Vo väčšine prípadov však čelíte viacerím útočníkom, ktorí používajú rôzne útočné armády aleob jednému útočníkovi, ktorý používa normálnu útočnú armádu. V takýchto prípadoch sú odporúčania rôzne. Najčastejšie som sa však stretol s pomerom 1,5 2 1 /1 2 1 /1,5 2 0,5 - kopie, šerm, luky.

Nakoniec mi ostáva zaželať vám len kopec vyhratých obranných bojov a ešte raz vyzdvyhnúť aby ste nepodceňovali vlastnú obranu a opevnenie v svojej dedinke.

MM